Cikkek

Bioazonos hormonpótlás

Mindenkinek jogában áll tudni és érteni az egészségével kapcsolatos fontos ismereteket. Jelenleg a gyakorlati endokrinológia kb. 25 évvel van lemaradva a már bizonyítottan működő klinikai kutatások eredményei mögött, pedig ezek publikusak ( www.pubmed.com ).Még mindig a régi, nem az okot megszüntető, hanem a tünetet elnyomó logika és protokoll szerint zajlik a gyógyítás mind a pajzsmirigy betegségek, mind az egyéb, hormonokkal összefüggő betegségek széles skálája esetében. Kezdjük az elején.A belső elválasztású mirigyek (endokrin mirigyek) életműködéseket szabályozó hormonjainkat közvetlenül a sejtközi térbe, ez által a véráramba juttatják. A hormonok – mint hírvivő vegyületek – így a mirigytől távoli szervben is kifejthetik hatásukat. A vér olyan, mint egy koktél, melyben rengeteg vegyület van. Minden vegyület – így a hormonok is – csak a megfelelő receptor által juthatnak be a sejtekbe. Behatolnak a sejtmagba, és a DNS megfelelő kromoszómáinak kiadják a parancsot, milyen fehérjét gyártsanak le, hogyan működjön optimálisan a sejt. A receptor olyan, mint egy zár, amibe a speciálisan „bereszelt kulcs”, azaz vegyület talál bele. A szervezet olyan bölcsen oldotta meg, hogy hiába tartalmaz sokféle vegyületet a vér, minden sejt csak olyan receptorokkal rendelkezik, amilyen vegyületek fogadására hivatott.
Hormonok – mint hírvivő vegyületek – nélkül percek alatt meghalnánk! Az öregedés és a betegségek egy része tulajdonképpen a hormonok mennyiségének megcsappanása és a receptorok érzéketlenségének a rovására írható. Az idő múlásával egyre kevesebb hormont gyárt a szervezetünk, a megfelelő információk hiányában a sejtek és a szervek már nem tudnak helyesen működni, megbetegszünk, leépülünk.

Éppen ezért alakult ki az orvostudomány új ága, az anti-aging medicina, amely előtérbe helyezi a bioazonos hormonpótlás fontosságát. És itt a BIOAZONOS szón van a hangsúly! Mindez azt jelenti, hogy tökéletesen azonos a hormon molekulája, az atomok térbeli elhelyezkedése azzal, amit a szervezet is legyárt magának. Szerencsére a biokémikusok egyes bioazonos hormonokat már elő tudnak állítani, például a mexikói vad yam gyökeréből. Ez a gyökér tartalmaz egy dioszgenin nevű vegyületet, mely annyira hasonlít az emberi nemi hormonra, hogy néhány kémiai kötés módosításával, le tudják utánozni az eredeti hormont.
Tehát nem minden káros, amit laborban állítanak elő, ha azt felismeri a szervezet és sajátjaként fogadja el. Fontos tudni, hogy a szteroid (nemi) hormonok koleszterinből alakulnak ki, emiatt – a legújabb klinikai kutatások szerint – nagyon károsak a koleszterin-csökkentő tabletták (statinok).  A Womens cream dioszgenin tartalmú készítmény.

A hormonok egymásból alakulnak át egy újabb hormonná. Ezért, ha az egyik kényes egyensúlya felborul, az kihat az összes többi hormonra! A hormonok veszélyességéről szóló hírek nagyrészt a mesterséges, módosított molekulájú, nem bioazonos hormonokra, gyógyászati termékekre, például hormonpótló tablettákra vonatkoznak. Jogilag „az anyatermészet vegykonyháját”, a természetes hormonok vegyületeit nem lehet levédeni kizárólagossággal gyártható saját szellemi termékként. Emiatt a bioazonos hormonok csak némi módosítással, torzítással minősíthetők saját fejlesztésű szellemi terméknek, hogy megfeleljenek a gazdasági és jogilag védhető szempontoknak. Azonban egy módosított hormon, amit a test nem a sajátjaként ismer fel, másképp hat, sok a mellékhatás és ebből adódik a probléma.


A legtöbb nőnek már 35 éves kora után egyre ritkábban van peteérése. Ha elmarad az ovuláció, a petét tartalmazó zsák sem tud felrepedni, azaz nincs tüszőrepedés. Ha nincs tüszőrepedés, ami sárgatest hormon kibocsátással járna és beindítaná a progeszteron hormon termelését, akkor – progeszteron hiányában – a nő ösztrogéndomináns lesz. Mivel egy bizonyos ösztrogén némely metabolitja (4- és 16-hidroxy-ösztron) proliferatív, azaz sejtburjánzást elősegítő hatású, fibrómák, ciszták, miómák alakulhatnak ki.
A progeszteron hivatott fékezni az ösztrogén sejtburjánzást fokozó aktivitását, irányítani a hibás sejtek apoptózisát (önkéntes sejthalálát). Tehát az ösztrogén a „felépítő hormon”, míg a progeszteron a „leépítő hormon” egy nő ciklikus hormonális életében. E nélkül a kényes egyensúly nélkül, progeszteron (nem a módosított és káros molekulájú progesztin, ami egyes fogamzásgátló tablettákban van) hiányában a nők veszélyben lehetnek! A testidegen, terhes kanca vizeletéből kivont ösztrogén és torzított molekulájú progesztin szintén megtalálható sok olyan készítményben, melyet változó korú nőknek adnak hormonpótlásként.

Kérjen segítséget hormonegyensúly tanácsadónktól, aki a fent említett módszert javasolja Önnek a panaszok természetes megoldására.