A táplálkozással is óriási segítséget adhatunk a szervezetnek a gyors változáshoz. Együnk sok teljes gabonamagot (barnarizs, teljes búzaszem, köles), diót, szezámmagot, lenmagot, melyek tartalmaznak a hajat és a bőrt tápláló egészséges olajokat, vitaminokat és rostot. A gabonák naperőket, szellemi információt visznek be testünkbe, a gyümölcs az akaratot erősíti, a gyökeres zöldségek az agyra, míg a levelesek a szívre hatnak. Együnk sok „élő” táplálékot, rostos, lédús gyümölcsöket, zöldségeket, hüvelyeseket. Hetente 2-3szor ehetünk nyers káposztát: jól kiegyenlíti a savakat. Csak nálunk – az országban – termett gyümölcsöt fogyasszunk. Kerüljük a banánt. Mindenképpen előnyös a fehérjeszegény, lúgosító táplálkozás. Fogyasszunk kevés húst és zsiradékot. Sertés, marhahús tilos, esetleg csirke, pulyka, hal fogyasztása javasolt. Mellőzzük a cukrot, finomított szénhidrátokat, a tortákat, süteményeket. Mellőzzük az olajban sült ételeket.A haj és a fejbőr szempontjából különösen javasolt az alábbiak fogyasztása:
Barnarizs, jázminrizs, köles, zabpehely, tönkölybúza, sárgarépa, sütőtök, amarant, diófélék, stb. Tehéntej helyett zabtej, kókusztej, rizstej, étolaj helyett libazsír, kacsazsír, mangalicazsír, margarin helyett teavaj. Mindenképp kerülendő a szénsavas, édes üdítő italok fogyasztása: Cola, Ice tea..
Vigyázat! Lehetnek számunkra kedvezőtlen ételek a mindennapi táplálékaink között. Puffadás, emésztési zavarok? Pattanások, kiütések? Visszatérő fejfájás? Migrén? Álmatlanság? Koncentráció hiánya? Túlzott hízás, vagy éppen fogyás? Könnyen lehet, hogy panaszait ételérzékenység okozza. Ételérzékenység lehet a hajpanaszok és fejbőrproblémák hátterében is. Ez jelentős mértékben rontja a mindennapi életminőséget, de súlyos anyagcsere és pszichés betegségek kialakulásához is vezethet. Egyetlen fájdalom nélküli vizsgálattal kiderül, hogy mely étel okozhat gondot Önnek! A táplálkozás korrigálásával akár azonnali javulást is elérhetünk. Vizsgálatok
Gyakran candida vagy penészgomba – bizonyos szervekben történő – elszaporodása okozza a tüneteket. A candida albicans nevű élesztőgomba a normális bőr- és bélflóránk része, időnként azonban gondot okozhat. A rossz táplálkozás, az antibiotikumok bevitele, a fogamzásgátlók szedése, a stresszhelyzetek, a lelki problémák által az egyensúlyért felelős bélbaktériumok száma csökken, amely kedvez a gomba elszaporodásának.
A tünetek nagyon eltérőek. Gyakran nem jellegzetesek, egyéb megbetegedésekre is utalhatnak. A bizonytalan eredetű, nem típusos, sokszor súlyosnak vélt tünetek mögött a Candida élesztőgombát, mint lehetséges kórokozót tartjuk kiváltó tényezőnek. Ezenkívül emésztőrendszeri panaszok (hasmenés, puffadás, székrekedés), bizonytalan hasi panaszok, végbélviszketés, gyakori hüvelyi gombás fertőzés, hólyaghurut, vesemedence gyulladás, prosztatagyulladás, ekcéma, allergiás bőrtünetek, korpásodás, túlzott zsírosodás, bőrszárazság, hajhullás, fiatalkorban kopaszodás.
Kimutatása nem mindig egyszerű,mert a gombák fészket képezve nagyon szorosan tapadnak a bélfalra, ezért jelenlétüket az egyszerű székletvizsgálat nem mindig árulja el. A vérvizsgálat sem egyértelmű, mert ha eleve gyenge az immunrendszer, az ellenanyag-szint vizsgálat eredménye nem tudja kimutatni. Mérési módszereink teljesen megbízhatóak a gombák „bemérésére”.
Ilyen esetben mit nem ehetünk? cukor, méz, csokoládé, sütemény, fagylalt, lekvár, édes gyümölcsök és italok ( cseresznye, eper, szilva, barack, szőlő, mazsola, datolya, füge, banán, narancs, mandarin, dinnye, kivi, ananász, aszalt gyümölcsök, fehér liszt és ebből készült tésztafélék, fehér rizs, élesztő (kenyér, kelt tészta, stb.), tej és a gombakultúrával készült tejtermékek ( kefír, camambert jellegű sajtok), savanyú káposzta, ecetes savanyúságok, sör, bor, pálinka, pezsgő, instant italok, cola, gyümölcslevek ( kivéve fehér, száraz bor )
A hajápolás terén is haszonnal alkalmazható a holdritmusok ismerete.
A hajápolás megfelelő időpontja az oroszlán és szűz napjai. Akinek túl zsíros vagy hullik a haja, annak javaslatos február és augusztus között havonta levágatni a hajvégeit, ezeken a napokon. Az oroszlán olyankor mindig a növő holdban van, ami a jótékony hatást fokozza. A halak és a rák napjain tartózkodjunk a hajnyírástól.
A haj és a fejbőr külső kezelésével is segíthet az alábbi panaszoknál:
A Hair Nice termékek segítenek Önnek az alábbi panaszok esetében:
- enyhe, fokozott, diffúz, lokális, foltos hajhullás, hajritkulás esetén a hajhullás elleni Hair Nice sampon és fejbőrápoló krém kúraszerű alkalmazása javasolt.
- Fejbőrhámlás, érdes, vízhiányos, száraz bõr, korpásodás, pikkelysömör esetén a korpásodás elleni Hair Nice termékekkel segítünk.
- Zsíros korpa, koszmó, fejbőrgyulladás, érzékeny fejbőr kezelésében a zsíros fejbőrre alkalmazott Hair Nice sampon és krém hozhatnak javulást.
- A pattanásos, viszkető, szürke, sebesedő, érzékeny fejbőr esetén a viszkető fejbőrre ajánlott Hair Nice termékek alkalmazásával könnyíthetünk a panaszokon.
- A hormonális, férfias és feminin hajritkulás, korai és foltos kopaszodás javulása a kopaszodás elleni Hair Nice termékek kúraszerű alkalmazásával várható.
- Amikor lassú növésű, megritkult, élettelen a haj vagy meg szeretnénk előzni a bajokat, akkor a fejbőr-, hajfiatalító Hair Nice termékeket szoktam javasolni.
- A panaszok sok esetben összetettek, ilyenkor lehet keverve választani a termékek közül. Például viszkető, pattanásos fejbőr, hajritkulás esetén a fiatalító krém és a viszkető fejbőrre ajánlott sampon alkalmazása adhat segítséget.
A krémet mindig száraz fejbőrre használjuk, mosás előtt. Finoman bemasszírozva, fél óra hatóidő után leöblítve, majd lemosva a hígított samponnal érhetjük el a legkedvezőbb eredményeket. Természetesen jó, ha valamilyen módszerrel együtt alkalmazzuk ezeket a külső készítményeket. A legjobb megoldás azonban mégis az, ha pontosan tudjuk, hogy mi a panaszok belső oka, hiszen így célzott terápiával eredményesebbek lehetnek a választott módszerek.
Holisztikus (a test és lélek egységét vizsgáló) hajgyógyászként – a hajas fejbőrt alapul véve, de az egész szervezetet vizsgálva – kialakítottam egy „skalptérképet”, amely pontosan meg tudja mutatni a „meghibásodott” szerveket és a mögöttük megbúvó érzelmi stressz-problémákat egyaránt. Mivel a hajas fejbőr különlegesen érzékeny kijelzője szervezetünk energetikai, lelki, biológiai működésének, időben – akár a szervi panaszok megjelenése előtt láthatjuk a jelzéseket.