Az inzulinrezisztencia tünetei sajnos még mindig nem eléggé ismertek, pedig a lakosság legalább 60%-át érinti, közöttük egyre több gyereket és fiatal felnőttet. Ha felismeri magán az alábbi tüneteket, lehetséges, hogy Ön is érintett. Műszeres mérésünk fájdalom és kellemetlenségek nélkül kiszűri, hogy érdemes-e további vizsgálatokkal pontosítani és a megfelelő szakorvos segítségét kérni.
Mi az inzulinrezisztencia?
Szervezetünk működése szempontjából nagyon fontos, milyen a vércukorszintünk. Ennek szabályozásában komoly szerepet tölt be az inzulin, amely hormonként segíti, hogy a sejtekbe bekerüljön az azokat tápláló cukor. Inzulinrezisztencia esetében a sejtek “éheznek”, ugyanis a sejt felszínén képződő inzulin-receptorokhoz az inzulin csak gyengén tud kapcsolódni. Ennek oka általában az, hogy maga a receptor jön létre “hibásan”, ami miatt a sejtek rezisztensek lesznek az inzulin hatására, és ami miatt lényegesen több inzulinnak kell jelen lennie a vérben ahhoz, hogy a sejtbe a cukor bekerülhessen.
Miért nehezen felismerhető az inzulinrezisztencia?
Az inzulinrezisztencia tünetei sokszor csak erős hangulatingadozásként jelentkeznek, amit a vércukor ingadozások okoznak, nem pedig a dili, ahogyan azt a környezet gondolja. Az idő előrehaladtával a hangulatingadozásokat fáradékonyság, általános életerőszint-csökkenés jellemzi. A fizikai meggyengülés lelkileg még inkább érzékennyé teszi az embert, aki ezzel be is került egy lefelé irányuló spirálba, ahol egyre többször felmerül a kérdés: én miért nem tudok úgy örülni, én miért nem bírom annyira, én miért nem tudom azt az életet élni, amit szeretnék?
Az inzulinrezisztencia egyik oka – a sok közül – a szövetekben, sejtekben jelenlevő gyulladás. Ezt a gyulladást részben, bizonyos ételcsoportok tartják fenn és ez a gyulladás folyamatosan terheli az immunrendszert. A paleó étrend – elméletileg – tehermentesíti az immunrendszert, mert kihagyja azokat az ételeket, amik krónikus bélnyálkahártya gyulladást és következményes sejt és szöveti szintű gyulladást okoznak a testben. Ez a gyulladás sok különböző betegség közös alapja: inzulinrezisztencia, PCOS, endometriózis, meddőség kialakulását is RÉSZBEN ez okozza. A szöveti szintű gyulladás “utánpótláshiánya” miatt lesz már napok alatt mindenki jobban és ez magyarázza a sok csodával határos gyógyulást is. A sejt és szöveti szintű gyulladás megszűnésével az inzulinrezisztencia, PCOS, endometriózis és meddőség betegségéből a test elkezdi regenerálni önmagát.
Étkezés után 3-4 órával jelentkeznek-e Önnél ezek tünetek?
- indokolatlan feszültség, agresszivitás
- álmosság, gyengeség, ólmos fáradtság
- koncentráció-, és / vagy memóriazavar
- verejtékezés, szapora szívverés
- ájulás-szerű rosszullét
- vérnyomás emelkedés
- jellemző-e hasi típusú hízékonyság, fogyási képtelenség
- depresszió
- hangulatingadozás
- pánik rohamok
Tapasztalja-e a PCOS (policisztás petefészek szindróma) tüneteit?
- zsíros, pattanásos arcbőr
- hasi típusú hízékonyság, fogyási képtelenség
- szőrösödés, hajhullás
- rendszertelen, kimaradozó menzesz
- teherbeesési nehézség
- spontán vetélés
Mik az inzulinrezisztencia étrend új, komplex szempontjai?
A korábban CSAK kezelhetőnek, de nem gyógyíthatónak tartott PCOS és az inzulinrezisztencia a paleolit étrend mellett esetenként meggyógyulhat. Az inzulinrezisztencia étrend speciális szempontokat követel a paleózóktól. Számolni kell a szénhidrát grammokat, figyelni a gyors és lassú felszívódású szénhidrátok arányára és ügyelni elfogyasztásuk napszaki idejére. A paleó mellett többen meggyógyultak, másoknál viszont a kezdeti javulást gyakran visszaromlás követte. Ennek oka egyrészt a hivatalos inzulinrezisztencia étrend követelményeinek figyelmen kívül hagyása, másrészt a korábban kis mennyiségben fogyasztott ételek nagymértékű fogyasztása, mely ugyanolyan szöveti gyulladást okoz, mint a tiltólistás ételeké. Biorezonanciás ételintoleranciavizsgálatunk ki tudja szűrni ezeket az ételféleségeket, ez alapján személyre szabottan tovább kell szűkíteni az inzulinrezisztencia étrend nyersanyagait.
Forrás: http://inzulinrezisztencia.5mp.eu/web.php?a=inzulinrezisztencia&o=aBfTPxn0zs