A gyomorral ellentétben a máj ritkán jelzi közvetlenül, ha nehézségei vannak. Közvetetten jelez azonban, ha működési zavarokba ütközik. Bőrirritáció, gyenge látás, emésztési problémák, rendszertelen menstruáció, visszatérő fejfájás, súlygyarapodás, fáradékonyság, légzési nehézségek, memória- és koncentrációs zavarok, ízületi bántalmak vagy súlyosabb betegségek: szívbetegség, rák, cukorbetegség, Alzheimer kór, csak hogy egy párat említsünk, nem fordulna elő, ha a máj optimálisan működne. A máj megtisztítása az epekövektől drámaian javítja az emésztést, ami egészségünk alapját képezi. A máj feladata az epe termelése. A máj tele van vezetékekkel, melyek az epét egy nagy epevezetékhez szállítják. Ide csatlakozik az epehólyag is, amely egy nagy tárolóként funkcionál. Sok embernél az epevezetékeket epekövek zárják el. Néhányan allergiától szenvednek, míg mások tünetmentesen élik életüket. Az epehólyag röntgennel történő vizsgálatakor semmi sem mutatható ki. Általában ezek a kövek nem az epehólyagban vannak, továbbá kicsik és még nem kövesedtek, így a röntgenképen nem láthatóak. Lehetnek feketék, pirosak, zöldek vagy világosbarna színűek. Amint a kövek mérete nő és száma gyarapodik, egyre nagyobb nyomást gyakorolnak a májra, ezáltal a máj egyre kevesebb epét termel. Az epekövek jelenlétével egyre kevesebb koleszterin hagyja el a szervezetet, a koleszterinszint emelkedik.
Ez a májtisztítás még 80%-os elhalás után is újraépíti a májat. Fogyókúrák előtt is kötelező elvégezni az önmérgezés elkerülésére! Emésztési bajok, allergiák, asztma, ciszták, depresszió, hát-és ízületi fáj-dalmak, cukorbetegség, epebajok esetén különösen ajánlott.
Máj- és epehólyag tisztító kúra hozzávalói:
– egy fedeles edény (pl. befőttesüveg)
– 1 nagyobb vagy két kisebb friss grapefruit
– 1,25 dl hidegen sajtolt extra szűz olívaolaj
– 4 evőkanál keserűsó (magnézium-szulfát)
– 7,5 dl víz
– Grapefruitmag kivonat 10-20 csepp
– Vastag, kanyarodós műanyag szívószál (hogy ne érezzük a keserű ízt)
Olyan napokat válasszunk a kúrára, amikor zavartalanul pihenhetünk. A második napra semmilyen programot ne szervezzünk. Mivel a szervezet elég nagy folyadékveszteség éri, nagyon meleg nyári napokra se időzítsük. Mivel a májtisztítás során rendkívül sok méreganyag szabadul fel és lökődik ki a belekbe, nagyon fontos a megfelelő bélmozgás. Alapszabály, hogy székrekedéssel nem szabad a programba belekezdeni, mert ha a toxinok nem tudnak ürülni, visszafertőzhetjük és újramérgezhetjük a szervezetünket. Rengeteg folyadékot kell fogyasztani. Ajánlják még, hogy a program elkezdése előtt egy hétig ún. parazita-ellenes ételeket fogyasszunk: fokhagyma, tökmag, cayenne-bors. Májbetegség, epekövesség, eperohamok esetén veszélyes lehet.
1. nap Csak olyan gyógyszereket vegyünk be, melyek szedése elkerülhetetlen. Még vitaminokat se vegyünk be. Reggelire és ebédre könnyű, zsírmentes ételeket együnk, kerüljük a fehérjefogyasztást. Ehetünk gyümölcsöket, gyümölcslevet, kenyeret mézzel (de nem vajjal vagy tejjel), héjában sült krumplit vagy egyéb zöldségeket
14:00 óra
Délután 2 óra után ne együnk és ne igyunk. Ha nem tartjuk be ezt a szabályt, később igen rosszul érezhetjük magunkat. Készítsük el a keserűsó oldatot: 7,5 dl vízben keverjünk el 4 evőkanál keserűsót. A keveréket osszuk négyfelé, és tegyük hűtőbe.
18:00 óra
Igyuk meg az első adag keserűsó keveréket. Aki nem bírja az ízét, igyon egy két korty vizet, vagy öblítse ki a száját. A kellemetlen íz pár percen belül elmúlik magától is. Ha az olajat és a grapefruitot eddig a hűtőben tároltuk vegyük ki, hogy legyen ideje megmelegedni.
20:00 óra
Igyuk meg a második adag keserűsó keveréket. Végezzük el az esti teendőinket, készüljünk lassan lefekvéshez. Az időzítés kritikus, ne térjünk el 10 percnél többel.
Az első adag után még nem kell vécére menni, mivel a szervezet felszívja az értékes magnéziumot. A második adag – a 4 órai – már megteszi a hatását. Erős és tartalmas székletürítésünk lesz. Májunk és beleink megtisztulnak az ételmaradékoktól. A máj felszabadul a terhelés alól és a magnézium elernyeszti, ellazítja. Este 10 órára a máj epevezetékei kitágulnak.
21:45 óra
Öntsünk 1.25 dl olívaolajt a fedeles edényünkbe. Facsarjuk a grapefruitot az edényünkbe, így körülbelül 2,5 dl folyadékot kell, hogy kapjunk. A grapefruit-lé kb. 1,25-1,9 dl legyen. Zárjuk le az edényt és erősen rázzuk addig, amíg vízszerű folyadékot nem kapunk. Látogassuk meg a toalettet, még ha késünk is a tíz órai italunkkal. Ne késsünk 15 percnél többet.
22:00 óra
Igyuk meg az imént mixelt italunkat, méghozzá állva. Igyuk meg az egész mennyiséget 5 percen belül (a legjobb nagy levegőt venni és egyszerre meginni az egészet).
Azonnal feküdjünk le. Feküdjünk a hátunkra, fejünk alatt egy magas párnával. Próbáljunk mozdulatlanul maradni legalább 20 percig. Ha mindent jól csináltunk, érezhetjük, ahogy a kövek vándorolnak bennünk. Próbáljunk meg minél hamarabb elaludni. Akinek alvási nehézségei vannak, szigorúan természetes alapanyagú altatót vehet be (ezt a 10 órai ital első kortyaival lehet bevenni).
2. nap Amint felkelünk, megihatjuk harmadik adag keserűsó keverékünket, majd visszafekhetünk. Ne igyuk meg a harmadik adagot 6:00 óra előtt. Rögtön reggel számítsunk erős hasmenésre. 2 órával később igyuk meg az utolsó adag keserűsó keveréket. Ismét visszafekhetünk pihenni. 2 óra múlva igyunk gyümölcslevet vagy ásványvizet. Fél órával később gyümölcsöt, majd további egy óra elteltével egyéb ételt is fogyaszthatunk, de ajánlatos kímélő ételekkel kezdeni. Estére teljesen jól kell, hogy érezzük magunkat. – Vehetünk forró fürdőt.
Hogyan sikerült a tisztítókúra?
Tapasztalhatjuk, hogy bőven lesz székletünk, holott előző nap már minden kijött belőlünk. A májból távoznak a lerakódott méreganyagok és bomlástermékek. Azonkívül szemmel láthatóan kis zöld golyócskák fognak úszkálni a székletünkben. A tapasztalatok szerint közel 2000 db kitines epekő kerül így napvilágra műtét nélkül. A golyócsák mikroszkópos vizsgálata igazolja, hogy a felületük porózus és a belsejükben pedig mini labirintusok találhatók, amik ideális parazitafészkek.
A tapasztalat, hogy a gyomorfertőzések, fekélyek, bélpanaszok, toxikus mérgezések nem múlnak el májtisztítás nélkül. A paraziták fészkeiben nem hat az immunrendszer és a gyógyszer sem. Ezekből a búvóhelyekből mindig kiújulhat a fertőzés. A májtisztítás során nemcsak az emésztés javul, hanem a kóros gócoktól és a felgyülemlett fertőző epétől és a lerakódott méreganyagoktól is megszabadulhatunk.
Hányszor kell elvégezni? Elvileg addig kell csinálni, amíg már nem jön ki több kő. Ez akár 10 alkalom is lehet. Utána évente 1-2 alkalom is elég. 1 hónapot kell várni két tisztítás között. Sose végezzünk tisztítást, ha nem vagyunk egészségesek. Fogyó hold idején a legalkalmasabb a tisztítást végezni. Ezután igyunk rengeteget, főleg tisztított vizet (4 litert!), hogy kimossuk a mérgeket a szervezetből. Aki szeretné kipróbálni a módszert, egyeztessen orvosával, vagy természetgyógyászával.
Csak tiszta májjal nyílik meg a hit, majd a megtapasztalás és a bizonyosság felé vezető út!
A máj a Hit otthona testünkben.