A műszeres mérés díja: 17.000.- Ft Kontroll: 14.000.- Ft
Milyen növényekre, ételekre érzékeny a szervezet és MIÉRT? Mely szervek “zavara” lehet a háttérben, vagyis mi az oka a túlzott érzékenységnek? Felszívódási zavar, enzimhiány vagy a bélflóra “meghibásodása” okozza a panaszokat? Nemcsak ezekre a kérdésekre kapunk választ, hanem az is kiderül, hogy melyik a legkedvezőbb terápiás anyag az egyén számára annak érdekében, hogy ne pusztán a tünetekre, hanem a kiváltó okokra is hassunk. Azonnali eredmény a szervezet megterhelése nélkül!
A műszeres mérés feltárja, hogy melyik pollen, ételféleség, vegyszer, tartósítószer, tisztítószer, állatszőr, fém, textília okozza a tünetet, de a valódi okra – a szervezet rendellenességeire, a szervek hibás működésére – is fény derül. Fájdalommentes mérésünk felderíti a belek és az emésztőszervek állapotát, megkeresi a gócokat, jelzi a gyulladásos folyamatok helyét, kimutatja a kórokozók ( vírus, baktérium, gomba, parazita ) jelenlétét, az ásványi anyagok – vitaminok hiányát, valamint kiválasztja a megfelelő terápiás anyagot. Célunk a személyre szabott terápiával – a tüneti kezelés mellett – a szervezet “hibáinak” kijavítása is, hiszen így érhető el hosszútávú javulás.
A kb. 400 tesztanyag – 400 kérdésre azonnali választ ad tűszúrások és fájdalom nélkül. A vizsgálat kb. 60 percet vesz igénybe.
Állapotfelmérésünk tájékoztatást ad a szervezet rendellenességeiről, nem diagnózis, nem helyettesíti az orvosi vizsgálatokat. Segítségével a megfelelő szakorvoshoz irányítható a vendég, melynek köszönhetően időt, pénzt és fáradtságot takaríthatunk meg.
Az allergia tünetei a kiváltó októl és a szervezet reakciójától függően számos formában jelentkezhetnek. Pollen allergia esetén az orr és a szem nyálkahártyájának a gyulladása a legjellemzőbb tünet, más néven a szénanátha, vagy allergiás nátha. Súlyos esetben a szervezet akár allergiás rohammal is reagálhat a szervezetbe került allergénre, ilyenkor azonnal orvosi segítségre van szükség. Az allergia vizsgálat során az allergén kimutatása történhet bőrpróbával, vérből, de történhet biofizikai elven működő módszerrel is, az általunk alkalmazott – biorezonancia elvén működő – készülék segítségével is.
Az orr és a szem nyálkahártyájának gyulladásával járó szénanátha esetében is fontosnak tartjuk a belek, a bélflóra állapotának alapos átvizsgálását, az enzimműködés optimalizálását, a hiányok pótlását, stb.
Az ekcéma az allergiának a bőrfelszínen való megjelenése. Általában viszketéssel, kiszáradással, berepedéssel vagy vörös, duzzadt viszkető foltok megjelenésével jár. Ha ismerjük az allergiát kiváltó anyagot, akkor annak kerülése enyhítheti a tüneteket, de a mélyebb okok kiderítése, az immunrendszert gyengítő tényezők felderítése ekkor is szükséges.
A mérés tesztanyagai ételféleségek: húsok, tojás, tej és tejtermékek, halak, tenger gyümölcsei, zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak, növényi olajok, lisztfélék, konzerváló- és színezőszerek, fűszerek, egyebek (élesztő, sör, bor, kávé, stb.)
Nem étel allergének: hisztamin, pollenek, állati eredetű anyagok, rovarok, atkák, száraz porok, mosó- és tisztítószerek, textiliák, fémek (pl.: alumínium, arany, ezüst, réz, amalgám, cink), vegyszerek (növényvédő- és favédőszerek), gombák, penészgombák (Candida Albicans). Fontos kideríteni, hogy mi az, ami a szénanáthás ember immunrendszerét terheli. Mik azok a lelki, kémiai, fizikai okok, ill. kórokozók, melyeknek következtében a beteg a természetes környezetére túlérzékenységi reakcióval válaszol.
Kórokozók: Candida Albicans gomba, penészgomba, bőrgomba, paraziták, baktériumok, vírusok
Szervek átvizsgálása: gyomor, hasnyálmirigy, epe, nyombél, vékonybél, vastagbél, tüdő, lép, vese, mellékvese, arcüreg, bőr, máj, pajzsmirigy, vegetatív rendszer, különböző hiányok, stb