A női szervezet hormonegyensúlyának felborulása számos kóros állapot ( fájdalmas menstruáció, cikluszavarok, petefészekciszták, emlőcsomók, mióma, nemi vágy csökkenés, makacs túlsúly, meddőség, vetélés, stb.) oka és fenntartója lehet. A hormonegyensúly kibillenésének a szintetikus készítményeken (fogamzásgátlók, hormon-készítmények) túl fontos oka az ösztrogén hatású mesterséges vegyületek – xeno-ösztrogének – elterjedése is, amelyek életünk minden területén, napi szinten jelen vannak. Emellett egyre gyakoribb ok a tartósan fennálló stressz és túlterheltség, valamint a lelki egyensúlyvesztés is.
Valóban együtt kell élni a menstruációs panaszokkal, a pattanásokkal, a meddőséggel, a cisztákkal, a serdülőkori zsírpárnákkal, az indokolatlan túlsúllyal, a hőhullámokkal, alvászavarokkal, hangulatingadozással, a libidó csökkenéssel, elhízással, ödémás lábakkal, ritkuló csontokkal, vagy tehetünk ellenük valamit? Mindenre van megoldás, csak kitartóan keresni kell azt a módszert, amivel természetes segítséget adva a szervezetnek, megoldódnak a panaszok.
Az ösztrogén az első számú női nemi hormon. Mint az élet angyala, felelős a külső és belső női nemi szervek fejlődéséért, a menstruáció létrejöttéért. Ugyanez az ösztrogén, mint provokáló hormon, a halál angyala is, hiszen korlátlan növekedésre serkentheti a méh nyálkahártyáját, felboríthatja a ciklust, a vércukorszintet, képes peteérés nélküli ciklusokat okozni, folyadék-visszatartást előidézni, vérrögöket képezni, gátolni a sejtmegújulást, növelni a méh-, a mell- és a petefészekrák rizikóját. A progeszteron az ellensúlyozó, jótevő hormon, mely a ciklus második felében rendben tartja a méh nyálkahártyáját, biztosítja a megtermékenyített petesejt beágyazódásának optimális körülményeit. A progeszteron hatására lassabban öregszünk, nincs vérrögképződés, ödéma, megfelelően működik a pajzsmirigy, a testsúly optimális, nem alakulnak ki mellcsomók, a vércukor normális, az érrendszer tónusa jó.
Amikor e két hormon egyensúlya eltolódik, testi-lelki egészségünkben panaszok jelentkeznek – a ciklus rendszertelensége, menstruációs fájdalom, libidó csökkenése, terméketlenség, mellfeszülés, súlyprobléma, derékfájás, pattanások, fejfájás, depresszió, ingerlékenység stb.
Mi boríthatja fel az egyensúlyt? Ösztrogént több külső forrásból is be tudunk szerezni: szintetikus ösztrogén tartalmú fogamzásgátló tablettákból, növényi ösztrogénekből (pl. szója), valamint xeno-ösztrogénekből. A xeno-ösztrogének a háztartásban, a mindennapjainkban előforduló öblítők, mosó- és tisztítószerek (főleg klór származékok), a laminált parketta bevonata, festékek, oldószerek, hígítók, lakkok, aceton, körömlakkok, rovarirtók, permetszerek, gyomirtók, műanyagok, mesterséges vegyszerek. Még a csapvíz is tartalmaz hormonokat, melyek a kombinált fogamzásgátlókat, illetve a menopauzában szintetikus hormonpótló készítményeket szedő nők százezreinek vizeletével kerülnek a vizekbe. (Ajánlott víztisztítónk kiszűr minden káros anyagot ) E vegyületek az emésztőrendszeren, az orrnyálkahártyán, vagy a bőrön át a szervezetünkbe jutva képesek nagyon erős ösztrogénhatást elérni. A saját testünk által termelt hormonoknál a szintetikus hormontabletták, tapaszok 10-szer, a körülöttünk lévő vegyszerek 100-szor agresszívebbek. Így könnyen elfoglalják a saját hormonjaink helyét és sok más olyan receptort a testben, amihez normál állapotban semmi közük nem lenne. Ezzel szemben progeszteronhoz csak úgy jutunk, ha a petefészkünk megtermeli. A progeszteron nem csak a terhességben játszik fontos szerepet. Az egyetlen hormon a női és a férfi szervezetben egyaránt, amely képes egyensúlyt tartani az ösztrogénnel. A progeszteron termelődésének feltétele a nőkben az ovuláció – tüszőrepedés – megtörténte. Ha az ovuláció nem történik meg minden ciklusban, vagy az ovuláció után nem kielégítő a progeszterontermelődés mértéke, akkor előbb vagy utóbb kialakul – az ösztrogén dominancia állapota. Az ösztrogén dominancia esetén az ösztrogénhatás túlsúlyba kerül a progeszteronhoz képest. Az ösztrogén dominancia nem azt jelenti, hogy az ösztrogén szintünk hihetetlenül magas, hanem azt, hogy nincs elegendő progeszteronunk, ami képes lenne megfelelően ellensúlyozni az ösztrogént. Leggyakoribb oka a progeszteron elégtelen termelődése a petefészekben, valamint külső ösztrogénforrások beáramlása. Ennek a dominanciának a megszüntetésére az alapproblémát kell orvosolni – a progeszteronhiányt – és nem csak a tüneteket csillapítani, mivel az ok attól nem szűnik meg!
Hormonegyensúly tanácsadóként a megoldást abban látom, hogy természetes módszerekkel szinten kell tartani a nők egészséges progeszteron szintjét, ezzel megelőzve az ösztrogéndominancia tüneteit, ami egy sor nem kívánatos panaszhoz vezet. Minden panaszra van megoldás, csak kitartóan keresni kell azt a módszert, amivel természetes segítséget adva a szervezetnek, megoldódnak a panaszok. A kialakult panaszok okainak felkutatása és célzott, személyre szabott kezelése is eredményes lehet természetes módszereinkkel.
Természetes hatóanyagokat tartalmazó készítményeink segítenek az egészség helyreállításában külső és belső terápiával egyaránt. Tiszta, hormon és vegyszermentes víz fogyasztásával könnyebb a gyógyulás is !
Az okok feltárására javaslom – amennyiben hajprobléma, fejbőrpanasz is van – a hajvizsgálat, skalpdiagnosztika, állapoptfelmérés vizsgálatot, vagy a női hormonegyensúly tanácsadásunkat, valamint mindkét vizsgálat mellett a toxin és gócteszt műszeres mérésünket. Ezek alapján egyrészt pontos képet kapunk a szervezet jelenlegi állapotáról, a hormonális rendellenességekről és a szervi terhelésekről, gyengeségekről, másrészt pontos személyre szabott egészségtervet, terápiát tudunk kialakítani a panaszok mielőbbi megoldására.
Amennyiben nem áll módjában részt venni vizsgálatainkon, kérjen segítséget hajgyógyász, hormonegyensúly tanácsadó kollégánktól: 06-30/7545417 Kis Éva
Tanácsadás Womens krém: a bőrön keresztüli bioazonos progeszteronpótlás