Pecsételő vérzésnek nevezzük, amikor egy kis mennyiségű vér távozik a hüvelyen keresztül. Gyakran a fehérneműig sem hatol, csak a toalettpapíron vesszük észre. Ez a vér lehet rózsaszín váladék, rozsdás barna vagy világos, élénkpiros. Lehet egyszeri, tarthat órákon vagy napokon át, de semmiképp nem jelenti a menstruáció megjöttét ! Gyakori a ciklus valamelyik szakaszában ez a jelenség. Van amikor normális, van amikor apró vagy komolyabb egyensúlytalanság jelzője. Normális „barnázás” a rendes menstruációs vérzésünk után még 1-2 napig lehet. Amikor a ciklus közepén, vagy a következő menstruáció előtt 10-14 nappal jelentkezik a pecsételő vérzés, szintén normális. Ez az ovulációs barnázás, ami a kiváló termékenység jele! Amikor az esedékes menstruáció előtt 1 héttel jelentkezik és nem tart tovább egy napnál, beágyazódási barnázásnak lehet nevezni ! Ilyenkor ágyazódik be a megtermékenyített petesejt. Ekkor rövid időre megemelkedik az ösztrogén szint és leesik a progeszteron szint. Fontos megjegyezni, hogy több napig tartó barnázás véletlenül sem jelent beágyazódási barnázást!
Mi számit nem kívánt barnázásnak? Nem természetes a menstruáció megjötte előtt napokkal már barnázni! A leggyakoribb oka a menstruációt napokkal, akar egy héttel megelőző barnázásnak a progeszteronhiány! A progeszteron feladata megtartani a méh nyálkahártyáját arra az esetre, ha a megtermékenyítés megtörtént. Amennyiben nincs megfelelő progeszterontermelődés a méh nyálkahártya leválik.
Minden panaszra van megoldás, csak kitartóan keresni kell azt a módszert, amivel természetes segítséget adva a szervezetnek, megoldódnak a panaszok. A kialakult panaszok okainak felkutatása és célzott, személyre szabott kezelése is eredményes lehet természetes módszereinkkel.
Természetes hatóanyagokat tartalmazó készítményeink segítenek az egészség helyreállításában külső és belső terápiával egyaránt. Az okok feltárására javaslom – amennyiben hajprobléma, fejbőrpanasz is van – a hajvizsgálat, skalpdiagnosztika, állapotfelmérés vizsgálatot, egyéb panaszokkal a női hormonegyensúly tanácsadásunkat, valamint mindkét vizsgálat mellett a toxin és gócteszt műszeres mérésünket. Ezek alapján egyrészt pontos képet kapunk a szervezet jelenlegi állapotáról, a hormonális rendellenességekről és a szervi terhelésekről, gyengeségekről, másrészt pontos személyre szabott egészségtervet, terápiát tudunk kialakítani a panaszok mielőbbi megoldására.
Amennyiben nem áll módjában részt venni vizsgálatainkon, kérjen segítséget hajgyógyász, hormonegyensúly tanácsadó kollégánktól: 06-30/7545417 Kis Éva